Opinie na temat czarnych plomb na NFZ

czy drodzy dentysci ,uważacie ,że plomby czarne na NFZ są tak złe czy nie koniecznie doradzcie

Wszysko zależy do jakiego ubytku mają być te wypełnienia założone. Amalgamat jest metalem, który "pracuje" przy zmianach temperatury. Kurczy się przy zimnie i rozkurcza przy gorącym. Dlatego właśnie przy zębach bardziej znisczonych może je dodatkowo osłabiać.Z drugiej strony lepiej mieć poleczone zęby i wypełanione w miarę możliwości amalgamatem, niż pozostawione bez leczenia.

na to pytanie próbowano luż wiele razy odpowiedzieć. Była notowana nawet "wojna amalgamatowa" (czarna plomba to amalgamat). NIktórzy twierdzą, że uwalnia się z nich rtęć, ale na pewno są mało estetyczne