Co oznaczają czerwone zmiany na podniebieniu?

Witam, ponad tydzień temu zrobiły mi się dwie krostki na podniebieniu twardym. Przez dwa dni okropnie bolały, później przeszło a krostki zrobiły się płaskie. Już pierwszego dnia po zauwazieniu zmiany kupiłam preparat na afty oraz uszkodzenia jamy ustnej, a także zaczęłam plukac jamę ustna denstoseptem. W kolejnych dniach zrobiły się w tym miejscu wgłębienia (dziurki?), które są dosyć jasne. Natomiast na około nich utrzymuje się bardzo ciemne zaczerwienienie, które rozciąga się coraz bardziej. Oczywiście byłam u lekarza, który kazał dalej plukac jamę ustną denstoseptem. Nie odczuwam żadnego bólu, ale nie wygląda to najlepiej. Całe gardło i podniebienie miękkie stało się przekrwione. Dodam, że nie ma tam żadnej ropy ani białego nalotu. Co to może być?

Postawienie diagnozy bez obejrzenia zmiany nie jest możliwe. Konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli lekarz rozpoznał akty często pomaga preparat Solcoseryl- stosowany wg. zaleceń na ulotce.