Jakie badania wykona na wykrycie zmian na podniebieniu miękkim?

Jaka tomografie lub jakie inne badanie należy wykonać zeby upewnić się, ze nie ma żadnych zmian w podniebienu miękkim??

Zmiany na podniebieniu ocenia się podczas wizyty pracując w lupach lub mikroskopie. Konieczna wizyta w gabinecie ponieważ trudno odpowiedzieć na to pytanie nie widząc Pacjenta i nie wiadomo o jakie zmiany chodzi.

Zależy jakich zmian szukamy i czemu akurat tylko w podniebieniu miękkim? Jeżeli coś Pana niepokoi to lekarz zaczyna od wywiadu, czyli zbiera informacje o tym, jakie są objawy, dolegliwości, stan zdrowia, a także infekcje (nie tylko w jamie ustnej) i czynniki ryzyka. Zmiany mogą mieć wiele źródeł - od powszechnie występujących niegroźnych aft po nowotwory jamy ustnej. Jeżeli są to zmiany o charakterze infekcyjnym, wtedy lekarz powinien je zobaczyć gołym okiem, zmiany potencjalnie nowotworowe można dostrzec wykonując badanie specjalnym urządzeniem wykorzystującym fluorescencję, np. VELscope lub Oralitest. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut, polega na oświetleniu wnętrza jamy ustnej specjalnym światłem, w którym zmiany stają się bardziej widoczne.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl