Co oznaczają duszności i nadciśnienie?

Witam od jakiegoś czasu mam problemy z sercem,zaczęło się od nadciśnienia krwi z powodu zapalenia kłębuszkow nerkowych,później zaczęły się dodatkowe skurcze serca,kołatania serca,mam takie odczucie jakby na chwile serce zamierało i po chwili ruszało,odczuwam bóle w klatce piersiowej,duszności,słabo się robi,zostałem skierowany na badanie hitlerowskie ekg,o to wynik :84295 Qrsów ,Średni rytm HR 58,Max rytm HR 109,Min rytm HR 39 W tym 1 pojedyncze pobudzenie dodatkowe nadkomorowe,61 bradycardii o min częstości 39min.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i lub kardiolog i dalsza ocena przede wszystkim pod kątem danych klinicznych