Jak ocenić ten opis Holtera u 69-latka?

Bardzo proszę o interpretację wyników badania Holter :wiodący rytm zatokowy o częstości średniej 68/min ,HR min 48/min ,HR max 116/min.Zarejestrowano 8 pojedynczych pobudzeń komorowych,27 pobudzeń nadkomorowych.- O godz.3.40 epizod częstoskurczu nadkomorowego z 10 pobudzeń o częstości 121/min-Mężczyzna lat 69

W zapisie holterowskim są nieduże ilości skurczów przedwczesnych(dodatkowych),głównie nadkomorowych,które w jednym miejscu układają sie we wstawkę powtarzających się jeden za drugim 10 razy,czyli wstawkę krótkiego czestoskurczu nadkomorowego.W sumie nic wielkiego,ale trzeba zwrócić uwage czy nie ma jakichś powodów tych skurczów np.niski potas,choroba nadcisnieniowa itd.