Wynik badania Holter EKG u 36-letniej osoby

wyniki Holtera: rytm wiodący zatokowy, zakłócony licznymi pobudzeniami dodatkowymi pochodzenia nadkomorowego. Wstawki migotania przedsionków. Najdłuższy epizod tachyartii nadkomorowej 21- 21,40 prawdopodobnie migotanie przedsionków z szybką czynnością komór okresowo do 200-210 ( to podczas treningu biegania) Średnie HR 60 najniższe 34 w nocy najwyższe 216 podczas tachyarytii. Całkowita liczba pobudzeń EV wynosi 2 , Całkowita liczba pobudzeń SVE 7203 w tym wystapiło 17 rytmu SVE.

Aleksander Ropielewski

Opisane zmiany moga powodować uczucie kołątania serca lub zmniejszenie wydolności czy też dyskomfort podczas ćwiczeń. Warto włączyć leczenie lekami antyarytmicznymi. W tym celu prosze skontaktować się z kardiologiem (na podstawie wskazań, obciążeń dobierze on bezpieczny lek).