Co oznaczają duszności u osoby po rzuceniu palenia?

Dzień dobry, Mój tata lat 56, w czerwcu rzucił palenie ze względów zdrowotnych, w tym samym czasie miał robione przeswietlenie płuc które nie wykazało nic niepokojącego. Obecnie skarży się na lekkie duszności i dziwne uczucie w klatce piersiowej, w ciągu dnia max. 6 razy zakaszle, i czasami na chrypke która po odchrzaknieciu znika, jest to bardziej zalegajaca flagma. Dodam że tata jest alergikiem i bierze sterydy wziewne. Stąd moje pytanie, czy może coś się dziać niepokojącego? Ma się wybrać do pulmonologa ale wiadomo że na wizytę musi troszkę poczekać. Dziękuję za odpowiedź

Musi iść do pulmonologa, należy mu się spirometria + prawdopodobnie próba rozkurczowa. To, że rzucił palenie to świetnie, ale to niestety nie znaczy, że wszelkie odpapierosowe problemy znikną.