Co oznaczają grudki wydostające się z pochwy?

Witam, Zauważyłam u siebie ostatnio niepokojący objaw podczas płukanek dopochwowych Tantum rosa. Otóż od kiedy tylko pamiętam doskwierają mi nader obfite upławy, przez które czasem dochodzi do mniejszych lub większych infekcji. Od czasu stosowania płukanek problem jest bardziej do opanowania za to zauważyłam papierowatą substancję, która wypływa ze mnie podczas płukanek. Co to może oznaczać? Czego objawem może być ta substancja? Moja ginekolog jest aktualnie niedostępna więc nie mam się kogo poradzić. Mam lat i nigdy nie byłam w ciąży. Z góry dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Konieczne będzie osobiste zbadanie, dlatego sugeruję wizytę u innego ginekologa, który oceni te grudki i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!