Co oznaczają upławy po Nystatynie?

Mam 26 lat i jestem w 18 tygodniu ciąży. Podczas ostatnich badań moczu pojawiły się u mnie bardzo liczne bakterie. Po wykonaniu posiewu okazało się że są ta bakterie e coli. Dostałam od prowadzącej ginekolog receptę na monural i nystatynę. Pierwszego dnia wzięłam monural (jedna dawka rozpuszczana w wodzie). Następnego dnia wieczorem przed snem zastosowałam nystatynę dopochwowo. Nie mam żadnych objawów, nic mnie nie swędzi, nie mam podrażnień, mocz oddaje prawidłowo. Jednak następnego dnia po nystytynie pojawiły się u mnie baaaardzo obfite upławy o zabarwieniu zielonym/żółtym. Nie towarzyszą temu żadne dolegliwości. Czy to prawidłowa reakcja organizmu na lek? Dodam l, że podczas badania ginekologicznego 2 dni wcześniej pani doktor powiedziała, że pochwa jest całkowicie czysta.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, najprawdopodobniej upławy, które zauważyła Pani następnego dnia po zastosowaniu Nystantyny dopochwowo, były właśnie wypływającymi pozostałościami globulki. Do usuwania resztek leków dopochwowych dochodzi zazwyczaj z rana, tuż po wstaniu z łóżka i jest to spowodowane pionizacją, substancja wypływa zgodnie z grawitacją. W takiej sytuacji warto skorzystać z jednorazowych wkładek higienicznych, które zwiększą Pani komfort podczas leczenia. Dodatkowo, gdyby coś dalej wzbudzało Pani niepokój, należałoby udać się do lekarza ginekologa na kontrolę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-nawrotom-zapalenia-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.