Co oznaczają takie upławy i spóźniający się okres?

12 dnia cyklu zauważyłam upławy z żyłkami krwi. 15 dnia był stosunek po którym powstawało obfitsze krwawienie. Minęło po godzinie. Do 17 dnia cyklu miałam żółtą wydzielinę. Dodam że brałam wcześniej tabletki dopochwowe. Okres miałam dostałam 3 dni temu (27.02.22r), spóźnia się. Nie mam żadnych objawów. Co to może znaczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie z dróg rodnych to dosyć niepokojący objaw, który wymaga wizyty ginekologicznej w celu znalezienia przyczyny owego krwawienia.

Wśród możliwych przyczyn wymienić można endometriozę, zaburzenia hormonalne, mięśniaki, nadżerkę czy też polipy szyjki macicy. Czasem pojawienie się krwawienia to skutek uboczny niektórych leków. Dzieje się tak na przykład podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Innym razem może to być sygnał świadczący o ciąży lub ciąży pozamacicznej.

Krwawienie po stosunku może być natomiast związane z urazem mechanicznym wynikającym ze zbyt intensywnego seksu lub uszkodzeniem błony śluzowej, co często ma miejsce przed menstruacją, kiedy narządy są przekrwione. Wspomina Pani również o stosowaniu tabletek dopochwowych – nie wiemy, z jakiego powodu były one stosowane, a może być on istotny w kontekście Pańskich dolegliwości.

Jak Pani widzi przyczyn jest naprawdę wiele i tylko lekarz może rozwiać Pańskie wątpliwości. Zachęcamy więc do niezwłocznej wizyty.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilone-krwawienie-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/slabe-krwawienie-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.