Nasilone krwawienie po stosunku

Witam Po stosunku zaczełam lekko plamić , na drugi dzień krwawienie nasiliło się. Poszłam do ginekologa okazało się że jestem w 5 tyg ciąży, na usg było widać zarodek. (było wszystko dobrze)skierowano mnie do szpitala i podano kroplówke i jakieś tabletki . Tak przez dwa dni tabletki i kroplówa , nie było żadnych badań. Zrobiono mi dopiero na 3 dzień i okazało się że jest to poronienie samoistne. Dodam że w drugim dniu było widać skrzepy, bolał troche brzuch.Czy poronieniu mozna bylo zapobiec?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez pełnej znajomości Pani historii choroby. Jednakże, niestety często poronienia natak wczesnym etapie są nie do powstrzymania a większość kobiet jest nawet nie świadoma przejścia takiego stanu. Pozdrawiam