Stosowanie Tantum Rosa w stanie zapalnym pochwy

Miałam robioną cytologię -dzisiaj dzwoniła pani z przychodni i powiedziała tylko,że lekarz kazał przez 10 dni tantum rosa a potem probiotyk. Nie znam dokładnie wyników,ale pewnie zwykły stan zapalny. Czy jest jakiś dobry lek poza tantum rosa? nie lubię irygacji,zajmują dużo czasu :-) Poza tym- nie mam żadnych objawów zapalenia-nic mnie nie swędzi,nie piecze,nie mam też upławów-jak to możliwe?? Czy cytologia mogła dać błędny wynik? Lekarz nie zalecił powtórzenia cytologii po leczeniu.
Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza, zapalenie może być bezobjawowe.
Pozdrawiam