Co oznaczają krótkie serie fal ostrych o charakterze uogólnionym?

Witam Bardzo proszę o interpretację badania eeg, wizytę u neurologa mam dopiero za 2 miesiące a chciałabym się dowiedzieć mniej więcej z czym mam do czynienia : czynność podstawowa zapisu dość dobrze zorganizowana. Na tym tle dwukrotnie zarejestrowano krótkie serię fal ostrych o charakterze uogolnionym rz niewidoczne , hw bez wpływu na zapis. Dodam że dostałam skierowanie na to badanie po napadzie drgawkowym i utracie przytomności, neurolog raczej wykluczył padaczke .

Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Również w tym wypadku interpretacja zależy od objawów, zapis jest nieprawidłowy i może sugerować padaczkę biorąc pod uwagę wystąpienie napadu drgawkowego. Ważny jest dokładny opis jak napad wyglądał, co się działo wcześniej i później, jaki był stan świadomości Pani itd...
Nie zawsze napad drgawkowy świadczy o padaczce.
Warto zrobić MRI mózgu.