Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rejestrowano niezbyt liczne fale wolne theta oraz pojedyncze fale ostre w odprowadzeniach skroniowych z niepewną prawostronną lateralizacją

Proszę o interpretację wyniku EEG: Podstawowa czynność bioelektryczna mózgu z dominującym rytmem alfa około 9-10 Hz i amplitudzie 25-50 uV w odprowadzenia potylicznych. Zapis prawidłowo przestrzennie zróżnicowany. RZ wzrokowa zaznaczona. W trakcie zapisu rejestrowano niezbyt liczne fale wolne theta oraz pojedyncze fale ostre w odprowadzeniach skroniowych z niepewną prawostronną lateralizacją. W trakcie FS i HW nasilenie zmian.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Opis (subiektywny) lekarza oceniającego to zbyt mało aby coś sensownego powiedzieć. Potrzebne jest dokładne badanie neurologiczne oraz ocena zapisu .

Pozdrawiam serdecznie

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0

EEG jest badaniem, które zawsze !!! interpretuje się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz wynik badania pacjenta.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy