Co oznaczają lekkie plamienia z dróg rodnych?

Witam! Od jakiegoś miesiąca pojawiły mi się lekkie plamienia. Na początku czułam silne pieczenie, ale po dwóch dniach przeszło i jedynie pozostało to plamienie. Nie jest to plamienie ciągłe, ale np. raz na dzień. Zauważyłam, że dzieje się to jak napinam mięśnie (po wypróżnianiu ). W jednym miejscu mam zaczerwienioną lekko podrażnioną pochwe i wydaje mi się, że to od tego jest to lekkie krwawienie. Na kilka dni przed tymi dolegliwościami byłam u ginekologa do kontroli po wymrażaniu nadżerki i według niego wszystko było w pożądku. Czy to jakaś infekcja? Czy mogłabym jakieś leki kupić w aptece bez recepty?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Uważam, że bezwzględnie powinna się Pani wybrać do ginekologa. Nawet jeśli okaże się, że to fałszywy alarm - lepiej dmuchać na zimne! Być może powodem jest otarcie błony śluzowej pochwy - ale miesiąc to trochę długo!

Pisze Pani, że była Pani na zabiegu z powodu nadżerki. Jeśli wystąpiła u Pani nadżerka, to jest znak, że trzeba się bacznie przyjrzeć Pani szyjce macicy. Mam nadzieje, że tego zabiegu dokonano dopiero po stwierdzeniu prawidłowego wyniku badania cytologicznego. W przypadku wystąpienia nadżerki należy zawsze wykluczyć raka szyjki macicy. Jest to postępowanie rutynowe.

Nieprawidłowe krwawienia mogą być spowodowane przyczynami błahymi, ale czasami mogą oznaczać poważną chorobę - trzeba to sprawdzić podczas badania ginekologicznego!

Pozdrawiam!