Co oznaczają lekkie plamienia z dróg rodnych?

Witam! Od jakiegoś miesiąca pojawiły mi się lekkie plamienia. Na początku czułam silne pieczenie, ale po dwóch dniach przeszło i jedynie pozostało to plamienie. Nie jest to plamienie ciągłe, ale np. raz na dzień. Zauważyłam, że dzieje się to jak napinam mięśnie (po wypróżnianiu ). W jednym miejscu mam zaczerwienioną lekko podrażnioną pochwe i wydaje mi się, że to od tego jest to lekkie krwawienie. Na kilka dni przed tymi dolegliwościami byłam u ginekologa do kontroli po wymrażaniu nadżerki i według niego wszystko było w pożądku. Czy to jakaś infekcja? Czy mogłabym jakieś leki kupić w aptece bez recepty?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Uważam, że bezwzględnie powinna się Pani wybrać do ginekologa. Nawet jeśli okaże się, że to fałszywy alarm - lepiej dmuchać na zimne! Być może powodem jest otarcie błony śluzowej pochwy - ale miesiąc to trochę długo!

Pisze Pani, że była Pani na zabiegu z powodu nadżerki. Jeśli wystąpiła u Pani nadżerka, to jest znak, że trzeba się bacznie przyjrzeć Pani szyjce macicy. Mam nadzieje, że tego zabiegu dokonano dopiero po stwierdzeniu prawidłowego wyniku badania cytologicznego. W przypadku wystąpienia nadżerki należy zawsze wykluczyć raka szyjki macicy. Jest to postępowanie rutynowe. 

Nieprawidłowe krwawienia mogą być spowodowane przyczynami błahymi, ale czasami mogą oznaczać poważną chorobę - trzeba to sprawdzić podczas badania ginekologicznego!

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty