Co oznaczają luźne stolce przy hemoroidach?

Witam 10 lat temu urodziłam córkę w czasie ciąży miałam hemoroidy od tamtego momentu zostały mi takie małe woreczki przy odbycie. Przez te lata nie uskarżalam się na nic ani nie byłam u lekarza ale przez ostatni tydzień mam luźne stolce lub biegunkę robię po 3-4 razy dziennie a i zauważyłam że chyba mam krew w stolcu niewiem dokładnie bo stolec osadza się na dnie i tam dopiero widzę że jest krew. Dodam że stolec jest jasno brązowego koloru.Czy mam się martwić i jakie badania muszę zrobić?

Witam!
Proszę udać się do lekarza chirurga lub proktologa, który zbada Panią i zastosuje adekwatne leczenie. Proszę nie leczyć się samemu!

Pozdrawiam