Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają moje objawy?

Witam. Mam 19 lat i od sierpnia zaczęły się moje problemy ze zdrowiem. W sierpniu po wysiłku zaczynały boleć mnie mięśnie i czułam się bardzo zmęczona. We wrześniu dostałam ciśnienia, które wynosiło zazwyczaj ok. 145/ 98 i miałam wysoki puls, który wynosił powyżej 110. Wykonałam badania tarczycy i wyszły bardzo dobrze. Po miesiącu brania leków nie mam wysokiego ciśnienia. Kiedy miałam podwyższone ciśnienie bolały mnie mięśnie, kości, głowa. Dwa tygodnie temy przeszłam ostre zapalenie gardła i dostałam leki. Objawami choroby były również bóle mięśni, stawów i kości, które do tej pory nie przeszły. Poszłam do mojego lekarza rodzinnego, gdyż niepokojące jest to, że cały czas bolą mnie wszystkie mięśnie, kości i stawy. Czasami również zakłuje mnie pod pachami. Czy możliwe jest, by były to objawy reumatyzmu? Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
19 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Opisane objawy rzeczywiście mogą sugerować chorobę z grupy chorób układowych, zwanych też chorobami tkanki łacznej oraz reumatycznymi. Nie chodzi tu o reumatyzm w rozumieniu powszechnym, który jak uważa wielu ludzi pojawia się z wiekiem. Jest to grupa chorób dająca m.in. podobne do opisanych objawy, dotycząca m.in. kości, stawów, ale również naczyń i innych narzadów. Nierzadko występują u młodych ludzi.

Warto rozważyć wizytę u reumatologa.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy