Co oznaczają mroczne przed oczami u 20-latki?

Witam. Mam pewien problem. Od tygodnia słabo się czuje, widzę mroczki przed oczami, czarne kropki, takie jakby dymki/chmurki które przelatują przed oczami. Czasami zaczynaja mi dokuczać od połowy dnia,a teraz mam od razu po otwarciu oczu rano. Nie wiem czym to jest spowodowane, dodam, ze byłam 3 razy na solarium w zeszłym miesiącu, i nie ubrałam okularów. Czy mogłam zepsuć sobie wzrok?

Moze to objawy anemii, przemeczenia, niedoborów żelaza i witamin, zaburzeń hormonalnych ...: " słabo się czuje, widzę mroczki przed oczami, czarne kropki, takie jakby dymki/chmurki które przelatują przed oczami. Czasami zaczynaja mi dokuczać od połowy dnia,a teraz mam od razu po otwarciu oczu rano. Nie wiem czym to jest spowodowane, dodam, ze byłam 3 razy na solarium w zeszłym miesiącu, i nie ubrałam okularów." SOLARIUM na pewno nie pomogło, a mogło zaszkodzić!! . Moze byc wiele przyczyn . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna , okulistyczna... Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną, najlepiej z wynikami badań. Ważny stan pacjenta, wywiad, choroby współwystępujące, stosowane leki; STAN PACJENTA! Ważny też nastrój i sen; tryb życia i pracy, aktywność fizyczna, stresy, leki, niepokoje, depresja, Ważny wywiad rodzinny. Pozdrawiam i zapraszam .