Co oznaczają otwory międzykręgowe osteogennie przewężone na poziomie C 5/6?

Bardzo boli mnie lewy bark,mam zrobione RTG kręgosłup szyjny-boczne skosy .Taki mam opis;Częściowe wyprostowanie lordozy szyjnej ;dyskretnie zaznaczone cechy spondylolistezy tylnej na poziomie C 5/6.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych na poziomie C 5/6 w mniejszym stopniu C 3/4-ch zwyrodnieniowa krążka m-kr.Otwory międzykręgowe osteogennie przewężone na poziomie C 5/6.Zaostrzenie krawędzi kręgów.Jak mam rozumieć opis .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i bezpośrednia ocena lacznie z opisem powyższego badania i decyzja o rozszerzeniu diagnostyki