Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie L5 S1

Witam , kilka dni temu zrobiłam rezonans kręgosłupa : obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie L5 S1 , obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie L4-5 dehydratacja, w obrębie L3 hiperintensywne obszary w obrazach T1 T2 zależnych o typie ognisk stłuszczenia /przebudowy tłuszczowej szpiku/ , wypukliny dotrzonowe g.Schmorla powierzni stawowych trzonów , przepuklina lewoboczna krążka międzykręgowego L3-4 'bulging disc' usiskająca worek oponowy, L4-5 przepuklina tylna protrusio

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania objawów, wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizie powyższego badania nie można się dokładnie wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidoczniono liczne zmiany w kręgosłupie lędźwiowym, które mogą powodować bóle plecówz oraz kończyn dolnych. Radzę wynik skonsultować z neurochirurgiem celem kwalifikiacji do ewentualnego leczenia operacyjnego.
Pozdrawiam