Co oznaczają piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej?
Witam. Badanie usg piersi. Piersi obudowie tłuszczowo-gruczołowej. W piersi lewej na godz 1 , 1-2cm od otoczki dwa okrągławe 3mm hyporchogeniczne obszary. W piersi prawej zabrodawkowo,podobna zmiana o średnicy 4mm. Badaniem usg zmian ogniskowych litych nieuwidoczniono. Pod lewą pachą węzły chłonne o śr. 12-13 mm, pod prawą pachą węzły chłonne o śr.14-15mm. Radiolog kazała zgłosić sie do lekarza. badanie robione w Polsce ,mieszkam za granica. Czy to może być coś poważnego? Lecieć szybko do lekarza.Czy na spokojnie potraktować sprawę.? Dziekuje za wszelką odpowiedz.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Ze względu na zmiany w badaniu usg piersi i powiększenie węzłów chłonnych powinna Pani w miarę szybko skontaktować się z lekarzem specjalistą. Oczywiście te zmiany i powiększone węzły chłonne mogą być spowodowane wieloma przyczynami, dlatego potrzebna jest konsultacja.