Co oznaczają plamienia podczas starania się o dziecko?

Witam serdecznie! Na początku zaznaczę, że staramy się z mężem o dziecko. Moje cykle są dość nieregularne, zazwyczaj trwały od 28 do 30 dni, jednakże przez ostatnie dwa miesiące dostałam okres nawet 5 dni wcześniej. Ostatni okres miałam 7 czerwca, więc z tego by wynikało, że następny dostane ok. 5 lipca. Jednakże 2 dni temu (30 czerwca) dostałam dziwnych, brązowych plamień. Na poczatku myślałam, że to początek okresu, bo zazwyczaj tak się zaczynał. Jednakże plamienia ustały (dziś jest 2 lipca) a miesiączki nie ma. Nigdy wcześniej nie miałam takich plamień tyle czasu przed okresem... Czy możliwe, że jestem w ciąży? Wiem, że powinnam poczekać chociażby do tego 5 lipca na okres. Pozdrawiam gorąco!

Witam serdecznie! Pojawienie się nieregularnych krwawień w przypadku podjęcia starań o dziecko jest wskazaniem do wykonania testu ciążowego. Przyjmuje się, że testy można wykonywać już 14 dni od daty ostatniego zbliżenia. Wcześniej, bo już po 8 dniach, może Pani wykonać test z krwi, polegający na oznaczeniu stężenia gonadotropiny kosmówkowej. W przypadku negatywnego wyniku testu, konieczne jest ustalenie przyczyny plamień międzymiesiączkowych. Najczęstszą przyczyną krwawień w drugiej połowie cyklu jest niedomoga lutealna, związana z niedoborem progesteronu. Do ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam