Plamienia międzymiesiączkowe i bolesność piersi

Dzień dobry! Mam 31 lat, miesiączkuję od 12 roku życia. Miesiąc temu ok. tydzień przed okresem zauważyłam niewielkie krwawienie, później przez kilka dni brązowe plamienie. Okres dostałam o 2 dni wcześniej niż zwykle i był bardziej niż zazwyczaj obfity (zwykle mam cykle 30-dniowe, ten miał 28 dni). W tym miesiącu plamienie zauważyłam 2 tygodnie przed spodziewanym okresem. Miesiączkę mam dostać za 5 dni, a nadal występuje niewielkie brudzenie. Ponadto przed poprzednim plamieniem zaczęły boleć mnie piersi, najpierw były nabrzmiałe i bolały przy każdym ruchu, potem stopniowo coraz mniej, ale niewielki ból przy dotyku utrzymywał się przez ok. miesiąc. Wcześniej plamienia występowały jedynie dwa dni przed spodziewanym okresem i nie zdarzały mi się bóle piersi.

Witam serdecznie!
Plamienia międzymiesiączkowe są objawem wielu chorób i zaburzeń. Ich cykliczne pojawianie się w drugiej połowie cyklu, na kilka dni przed miesiączką mogą sugerować niewydolność ciałka żółtego, zaburzenie związaną z niedoborem progesteronu. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne oraz zleci właściwe badania hormonalne. Pozdrawiam