Podwyższone eozynofile, PDV i MPV w morfologii krwi

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące wyników morfologii krwi. Co oznaczają podwyższone eozynofile (12,2%), PDV i MPV w morfologii krwi? Od dłuższego czasu męczy mnie kaszel, pojawia się on nieregularnie, raz na jakiś czas, ale bywa, że jest bardzo duszący. Robiłam różne badania i nic, w końcu zrobiłam również morfologię krwi i wyszły między innymi właśnie podwyższone eozynofile. Czytałam informacje w internecie, że podwyższone eozynofile mogą świadczyć o zagrożeniu astmą. Czy to prawda? Czy podwyższone eozynofile w wyniku morfologii krwi faktycznie mogą świadczyć o tym, że pojawia się u mnie astma? Nigdy jej nie miałam, nie cierpi na nią również nikt z mojej rodziny, a przynajmniej nikogo takiego nie kojarzę. Co teraz powinnam zrobić? Do jakiego lekarza się udać? A może przyjmować jakieś leki? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone eozynofile mogą wskazywać na alergię, astmę aspirynową, zakażenie głównie pasożytnicze, choroby płuc, choroby układowe tkanki łącznej. a także wiele innych. Co do pozostałych parametrów. MPV oznacza średnią objętość płytki krwi wzrosy może wskazywać na duże płytki czy też olbrzymie płytki w małopłytkowości. A PDV zróżnicowane płytki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie lub do lekarza rodzinnego. Po badaniu, na podstawie objawów będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.