Co oznaczają stany lękowe u 23-latki?

Od pewnego czasu miałam stany lękowe odnośnie swojego zdrowia z racji tego że nie mogłam iść do lekarza (byłam za granicą) czułam się coraz gorzej. Gdy wróciłam do Polski myślałam że będzie lepiej ale nie bylo miałam ataki paniki i psychiatra zalecił mi leki na depresję lękową biorę je od tygodnia i niby czuje się lepiej, nie mam już ataków paniki ale dalej czuje ze cos jest nie tak, najbardziej boję się zwrotów głowy które występują teraz prawie cały czas. Do tego doszedł strach przed schizofrenia. Ciągle analizuje swoje zachowanie, pytam kogoś czy też widzi rzeczy które widzę ja, myślę czy czegoś nie zrobiłam głupiego, czasem wydaje mi się że ludzie to widzą że zachowuje się głupio mimo że (przynajmniej tak mi się wydaje tak nie jest) najczęściej to uczucie dopada mnie gdy włączają mi się większe zawroty głowy, czuję się jak pijana i wtedy nadchodzą mnie te myśli że ktoś to odczuwa... Czy są to objawy depresji/nerwicy? Czy początki jakiejś psychoze typu schizofrenia?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do podjęcia (równolegle z zaleconą farmakoterapią) psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co byłoby dla Pani komplementarna oraz efektywna forma terapii.

Pomyślności i radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Leki zaczynają działać po ok. 2 tygodniach, więc proszę się uzbroić w cierpliwość. Gdyby jednak objawy były nie do zniesienia, warto poprosić psychiatrę o zmianę leku lub dawki.
Dobrze jest też podjąć psychoterapię, jeśli interesuje Panią sesja na Skype - zapraszam do mnie.
Pozdrawiam