Czy mając nerwice każdy ma ataki paniki prędzej czy później?

Czy mając nerwice każdy ma ataki paniki prędzej czy później ? Choruje na to 8 miesięcy początku były straszne ale bez ataków paniki najbardziej boje się tego właśnie ze to przyjdzie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Odpowiadając na Pani pytanie, zachęcałabym Panią (do rozważenia) do podjęcia psychoterapii (równolegle z farmakoterapią) najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, co byłoby dla Pani komplementarną oraz efektywną formą kompleksowej terapii.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Napady paniki nie muszą występować w każdym przypadku zdiagnozowanej nerwicy czy zaburzeń lękowych. Jako objaw w tym przypadku bardziej można by rozumieć lęk przed ich wystąpieniem. Zachęcam do omówienia tego ze swoim psychoterapeutą lub (jeśli jeszcze Pani nie jest w terapii) zgłoszenia się do psychologa.