Co oznaczają takie wyniki badań?

Magda lat 28, proszę o pomoc w interpretacji wyników: cytomegalowirus w kl. IgM 1,03, w kl. IgG 66,47. Proszę o wyjaśnienie wyników. Dostałam skierowanie na szczegółowe badania do poradni zakaźnej, ale zanim tam się dostanę minie sporo czasu. Denerwuję się.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Abym mógł prawidłowo zinterpretować badania serologiczne , proszę o podanie wartości referencyjnych (norm) przeciwciał dla laboratorium, którym zostały wykonane. Proszę również napisać jaki był powód wykonania tych badań (jeżeli ciąża - jaki jest jej wiek).