Co oznaczają te bóle głowy i szyi 19-latka?

Dzień dobry, mam 19 lat i mam sporo dolegliwości od dłuższego czasu(ok. 4 lat) które mnie niepokoją. Bolą mnie codziennie plecy, za każdym razem jak położę się odpocząć czuje niekomfortowy ból w kręgosłupie na niemalże całej długości, choć najbardziej dokuczliwe bóle są na odcinku lędźwiowym. Na odcinku między 1 a 2 lub 3 kręgiem potrafie często poczuć sztywność i mocny ból przez co ruchy głową są bolesne, a ból promieniuje od szyji na głowe i na oko. Mam wrażenie chrypki, jakby flegma mi się zalegała w gardle przez co niemalże non stop charczę. - do tego dodam, że nie jestem palaczem. Również mam problemy z jelitami. Na codzień mam bardzo częstę wzdęcia o bardzo nie miłym zapachu, na dodatek prawie codziennie załatwiam się na rzadko. Po zjedzeniu fastfoodów(których dosyć rzadko jadam) potrafią mocno zaboleć mnie jelita a potem dostaje biegunki. Mam też wrażenie, że słabo słyszę bo jak podczas rozmowy tylko coś zaszeleści lub bedąc na zewnątrz przejedzie obok mnie samochód, to nie jestem w stanie zrozumieć wypowiedzonego słowa. Również martwi mnie to, że bardzo wypadają mi włosy z głowy. Najbardziej martwi mnie mój brak koncentracji i moje problemy z pamięcią, często nie jestem w stanie wrócić w pamięci co się wczorajszego dnia działo lub co 5 minut temu powiedziałem. W pracy połowe swoich zadań zapominam i ich nie wykonuje - tak samo też i w domu. Wszystko co do mnie dociera prawie odrazu zapominam. Na dodatek problemy ze zapamiętywaniem dat i prostym liczeniem. Strzelają mi wszystkie stawy i czuje czasami w nich ból po tym. Również miewam punktowe bóle głowy, zazwyczaj na środku prawej strony. Ponieważ nie korzystam z NFZ, absolutnie nie wiem do jakich lekarzy mam iść i na jakie badania się muszę zapisać.

Do pełnej konsultacji, oceny sprawnośc, wydolności fizycznej i nastroju Ważna kompleksowa ocena Pacjenta ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Trzeba zadbać o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia dla kręgosłupa ! Pozdrawiam i zapraszam; . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog