Co może powodować to mrowienie i ucisk u nasady czaszki?

Mam problem z częstym bólem głowy, a dokładniej mrowieniem i uciskiem u nasady czaszki. Czy na podstawie poniższych wyników RTG można powiedzieć, że coś z tego może je powodować? Proszę o interpretację. Kręgosłup odcinek C A - P boczne Zmniejszenie fizjologicznej lordozy, dyskopatia C5/C6 i zmiany zwyrodnieniowe tych trzonów w odcinku C kręgosłupa

Takie zmiany w kręgosłupie szyjnym sa czesto opisywane; związane z pochylaniem głowy, brakiem ćwiczeń, uzywaniem komputera i telefonu etc etc

Ważna kompleksowa ocena Pacjenta ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Trzeba zadbać o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia dla kręgosłupa ! Pozdrawiam i zapraszam; . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog