Co oznaczają te ciałka żelatynowe?

Witam. Co może być przyczyną dużej ilości ciałka żelatynowe w nasieniu???? I czy leki na nadciśnienie mogą wpływać na nasienie????
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ciałka żelatynowe to elementy nasienia, które występują u niektórych mężczyzn. Ich obecność nie ma związku z parametrami nasienia, a więc ruchliwością plemników, ich żywotnością czy liczebnością. Budowa plemników również nie jest inna niż u pozostałych mężczyzn. Podsumowując – ani nie poprawia to parametrów, ani też nie pogarsza ich, choć ich obecność uwzględniana jest przy opisie badania nasienia.

Ciałka żelatynowe nie są wielkie, ale widać je gołym okiem. Nie pełnią one żadnej funkcji, ale jeśli jest ich zbyt dużo, to mogą utrudnić interpretację badania. Dokładne przyczyny ich występowania nie są znane, ale mogą być one związane z dietą, odwodnieniem lub niskim poziomem testosteronu.

Jeśli zaś chodzi o drugie pytanie, to leki na nadciśnienie mają wpływ na nasienie. Mogą one pogarszać jego jakość, co w efekcie może przyczynić się do obniżenia płodności. Potwierdzeniem są słowa eksperta pod pytaniem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leki-na-nadcisnienie-a-jakosc-nasienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty