Wynik badania nasienia a odpowiednie działania

wynik mojego męża z nasienia ,prosze o pomoc bo nie wiem czy jest dobrze czy bardzo zle . Parametry: -czas po wypłynienia po 15min. -objetosć 4.60 -pH 7.60 -koncetracja plemników 8,94 -liczba plemników w ejakulacje 41,10 -koncetracja komurek okragłych 0,6 -ruch szybki postepowy (typa) 0,84 -ruch postepowy (PR)-Typ a b 5,88 -plemniki ruchome 23,53 -plemniki hyperaktywne 0,00 -żywotność 34,00 -plemnik o prawidłowej budowie1 -plemnik z nieprawidłowa główka 69,00 -plemnik z nie prawidłowa wstawką 18,00 -plemnik z nie prawidłowa witką. Uwagi ;zliczono 1 plemnik o ruchu a oraz 6 plemników o ruchu b. Brdzo prosze o pomoc co oznaczaja ta ten wynik ?

Parametry nasienia według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2010 r.

Objętość ejakulatu (spermy) ≥ 1.5 ml
Całkowita liczba plemników w ejakulacie ≥39 mln
Koncentracja plemników (liczba plemników w 1 ml nasienia) ≥15 mln/ml
Ruchliwość (progresywne - ruch szybki, postępowy/nieprogresywne) 40%
Ruchliwość plemników typu D (nieruchome) <60 %
Plemniki progresywne (A+B) ≥32%
Żywotność - (%plemników żywych) ≥58%
pH ≥7.2
Morfologia (badanie budowy) plemników - ≥4% prawidłowych form
Leukocyty test z preoksydazą < 1 mln (jeśli nasienie zawiera dużą liczbę białych krwinek, może to wskazywać na istniejące zakażenie lub zapalenie)
Immunobead test (jego celem jest wykrycie przeciwciał przeciwplemnikowych w ilości zaburzającej funkcję plemników) < 50 %
Fruktoza (zasób energetyczny dla plemników) ≥13 mmol/ejakulat

Należy zaznaczyć, że nie są to wartości referencyjne (oparte na statystykach). Wartości te nie wyznaczają progu, poniżej którego mężczyzna jest bezpłodny i nie może mieć dzieci – po prostu jego szanse mogą być mniejsze.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w wyniku badania nasienia, należy powtórzyć je w ciągu jednego do 3 miesięcy (to czas dojrzewania plemników).

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badanie-nasienia-jak-interpretowac-wyniki-normy-seminogramu_42017.html