Co oznaczają te krostki u 26-latki?

Dzień dobry, od miesiąca zmagam się z problemem licznych, gęsto rozmieszczonych, małych, czerwonych krostek. Krostki i zaczerwienienie występuje w obrębie ust lecz do nich bezpośrednio nie dochodzą. Po umyciu twarzy i nieposmarowaniu jej kremem nawilżającym skóra jest bardzo sucha i swędząca. Zauważyłam, że jest to też związane z kosmetykami. Kiedy użyję serum z propolisem, zaczerwienienie i świąd znikają. Lecz przy wszystkich innych przeze mnie używanych produktach nawet z tej samej lini, problem momentalnie powraca. (Pewnie ma znaczenie rowniez plyn do twarzy, szampon, zel pod prysznic itp. od miesiaca staram sie uzywac innych i problem czasami gaśnie ale nie znika, nie potrafię ustalić co szkodzi, nawet zastanawialam sie czy nie woda ;) Niestosowanie też zupelnie żadnych kosmetyków i uzywanie samej wody, nie pomaga -skóra jest sucha i piekąca. Nigdy nie miałam problemów z cerą. Mam 26lat. Czy powinnam zastosować maść z antybiotykiem? Lub wykluczyć kosmetyki z konkretnym składnikiem? Dziękuję.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl