Co oznaczają te wyniki badań przy zmęczeniu?

Podwyższone leukocyty 12,10 i tarczyca 7,93mlU/I co to oznacza ? Ponieważ od dłuższego czasu czuje zmęczenie i senność. Jednak nie wiem czy jest to spowodowane poziomem tych dwóch czynników.

Szanowna Pani, istnieje co najmniej kilka badań mogących wykazać zaburzenia pracy gruczołu tarczowego, trudno domniemywać co miała Pani na myśli pisząc "tarczyca". Zakładam, że chodziło o TSH. Jeśli tak, jest znamiennie podwyższone i wymaga Pani konsultacji endokrynologicznej. Podwyższone miano leukocytów zwykle wskazuje na stan zapalny, najczęściej wynikający z infekcji. Może też wskazywać na zapalenie tarczycy, tym bardziej wymaga Pani pilnej konsultacji z lekarzem.