Usunięcie gruczołu tarczowego u 50-letniej osoby

Witam! 3VII2015r miałam operację całkowite wycięcie gruczołu tarczowego(06,4).TSH wynosi 34,58 a zakres 0,27-4,20. Letrox 100mcg 1xdz. Histopatologia -wynik badania opis makroskopowy 1 Płat prawy wymiary 5x3,5x3 o budowie guzkowej 2Płlat lewy 5,5x3,5x3,5 o budowie guzkowej 3 Płat piramidowy o średnicy 1,5cm 1,2,3, Rozrost guzkowy gruczołu tarczowego..Bardzo proszę o możliwie szybką interpretację wyników.Dziękuję

Dzień dobry,

TSH jest za wysokie, więc warto po konsultacji endokrynologicznej zwiększyć dawkę Letroxu. Zapotrzebowanie na lek w Pani przypadku wynosi ok 1,5-2 ug/kg masy ciała. Proszę skonsultować się ze specjalistą, który po zbadaniu Pani podejmie decyzję jaką dawkę leku powinna Pani przyjmować. Wynik hist-pat wskazuje na wole guzkowe tarczycy. Wskazana jest okresowa kontrola u endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz