Wynik USG tarczycy 21-letniej osoby do interpretacji

prosze i interpretacje usg tarczycy płat prawy gruczołu tarczowego o wym 1,5/1,3/4,6 płat lewy gruczołu tarczowego o wymiarach 1,2/1,5/3,2. cieśń o grubosci ok 0.6cm obiętosc całego gruczołu tarczowego V=7,5ML (NORMA 15ML) wnioski:hypothyreosis? tsh bylo podwzyszone biore euthyrox 50 i wyniki w normie co znaczy ten opis i czy branie euthyroxu 50 jest wystarczajace ?

Dobry wieczór,

Ma Pani mała tarczycę, co może być przyczyną jej niedoczyności. Przyczyny mogą być różne - przebyte zapalenie gruczołu (mogło być bezbolesne), małe wymiar tarczycy uwarunkoane gentycznie, itd. Jeśli wyniki badań hormonalnych ww trakcie substytucji Euthyroxem w dawce 50 ug.dobę są prawidłowe, oznacza, to , ze dawka leku jest dobrze dobrana.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz