Co oznaczają te wyniki testów na kiłę?

Witam, Otrzymałem test WRS na kiłę WR Test potw. (RPR ilosc TPHA) [s]: RPR test jakościowy ujemny TPHA test jakosciowy dodatni W jaki sposób powinienem to interpretować?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wynik ujemny testu RPR wskazuje, że w tej chwili nie ma wykrywalnych przeciwciał przeciwko krętkom blademu (bakterii powodującej kiłę) we krwi. To dobra wiadomość i oznacza, że nie ma aktywnej infekcji.

W przypadku dodatniego testu TPHA może to oznaczać, że w przeszłości przebył Pan zakażenie kiłą, ale w tym momencie jest ona wyleczona i się nie uaktywniła.

Tak czy inaczej, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem ds. chorób zakaźnych, który będzie w stanie dostarczyć Panu dodatkowych informacji na temat badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-wynik-oznacza-kile

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wynik-rpr-testu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.