Co oznaczają wyniki badań hormonalnych u 21-latka?

Dzień dobry, ostatnio otrzymałem wyniki badań hormonalnych. Jestem mężczyzną, mam 21 lat, od dłuższego czasu doskwiera mi brak libido, jak i ogólne zmęczenie. Dodatkowo, bardzo słabe owłosienie całego ciała, odkładanie się tłuszczu na klatce piersiowej i brzuchu. Wyniki prezentują się następująco: -Testosteron 70,6 ng/ml -Wolny Testosteron 79,03 pg/ml -Estradiol 40,00 pg/ml -Prolaktyna 24,07 ng/ml Moje zapytanie dotyczy głównie wyników prolaktyny i wolnego testosteronu. Jeżeli chodzi o pierwszy hormon, to Pani Endokrynolog u której byłem, stwierdziła że jest on przekroczony bardzo nieznacznie i nie ma potrzeby obniżania go. Przy wolnym testosteronie z kolei, powiedziała, że bardzo ciężko zmierzyć tę wartość (?) i jest dość niemiarodajna. Mam pewne wątpliwości co do kompetencji Pani Doktor, które wynikają raczej ze sposobu przeprowadzenia wizyty, jej komunikatywności i chęci do przekazywania swojej wiedzy pacjentowi. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś znający się na rzeczy był w stanie jakoś odnieść się do moich wyników i wniosków które wysunęła Pani endokrynolog. Pozdrawiam :)

Jeżeli nie jest Pan zadowolony z porady lekarskiej, zawsze może Pan pójść na wizytę do innego lekarza. Niestety z poziomu portalu nie prowadzimy konsultacji online. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.