Co oznaczają wyniki badań krwi u 5-miesięcznego dziecka?

Witam, mam pytanie o wyniki badań córki, 5 miesięcy. Miesią ctemu miałą morfologie, wyniki w normie oprócz płytek krwii 492 tyś. Dzisiaj (miesiąc po tamtym badaniu) płytki krwii urosły do 514 tyś, a wskaźnik MPV zmalall poniżoj normy i wynosi 8.82. Mzalał też znaczaco PDW oraz P-LCR ale jeszcze miesći się w granicach normy. Czy są powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

czy u dziecka są jakieś objawy? jaki powód wykonywanych badań? wskazana wizyta u lekarza pediatry.