Co oznaczają wyniki badań tarczycy u 41-latki?
Od lat tsh u mnie jest 3,3 lub podchodzi do 4,9, ft3 I ft4 zawsz byly w normie, lato 2016 robilam usg tarczycy, bylo ok. Robilam w niemczech badanie tsh pod koniec lutego 2018, bylo 3,8- ale juz w maju, w polskim laboratorium pokazalo tsh: 5,540 uIU/ml, zakres ref: 0,270-4,200. Ft4: 16,39 pmol/l, ref: 12,30-20,20. Ft3: 5,15pmol/l, ref: 3,60-6,40. Atpo (O09): 37,3 U/ml, ref: 0-60. Nie mam I nie mialam zadnych objawow, biore wit d3 2000 codziennie od poczatku lutego. Czemu tsh sie roznicuje od 3,3 do nawet 5,5? Czy moje atpo jest ok? Skonczylam 40 lat. Dziekuje.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Poziom przeciwciał anty-TPO jest w normie. Różnice w poziomie TSH mogą wynikać z różnych metod oznaczania tego hormonu w różnych laboratoriach. Nie mniej jednak wyniki badań powinien ocenić endokrynolog, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!