Co oznaczają wyniki badania hormonów i problemy ze zbiciem wagi?

Witam serdecznie. Chciałabym poprosić o pomoc w interpretacji wyników,gdyż wizyte u endokrynologa mam w lutym a wyniki nie dają mi spokoju. Mam 33l,jestem po 2 ciążach(po cc).Po drugiej ciazy zaczęły sie bardzo duże problemy ze zbiciem wagi,zaczęły mi wypadac bardzo włosy i...siwiec.Mimo zbilansowanej diety waga ani drgnęła.Byłam pod opieką trenera personalnego i efektów mimo cięzkiej pracy te nie ma.Walcze tak od 1,5 roku.Pcos zostało wykluczone,tarczyca tez(pomimo małego guzka,ale lekarze stwierdzili że to nie od niego).Okazało się,że mam insulinoopornośc(mał,bo mała,ale sie pojawiła) i dostałam Glucophage xr 500 na noc.Od zawsze miałam nadmierne owłosienie a teraz doszło mi tez chroniczne zmęczenie,wieczorem nie moge zasnać,męczę się do nocy i jetsem bardzo nerwowa,chwilami wybuchowa i nie panuje czasem nad tym.Nie jem w ogóle słodyczy,nie pije słodkich napojów,żyję bardzo zdrowo,suplemetuje się,pije dużo koktajli warzywnych.Kazano zrobic mi hormony i oto co wyszło:progesteron 1,66,kortyzol 23,26,acth 50,50,dhea-s 503,28,pth 83,6 i testosteron 1,09.Co to może oznaczac?Na co mam sie przygotować?Będę wdzieczna za pomoc,pozdrawiam.Ania

Lek. Tomasz Budlewski

Którego dnia cyklu zostały wykonane badania ? i jakie normy? Uważam ze konieczna jest wizyta u lekarza endokrynologa i Ew zlecenie odpowiednich testów obciążenia