Co oznaczają wyniki badania na boreliozę u 49-latki?

Dzień dobry. Piszę z prośbą o udzieleniu mi informacji dotyczących moich wyników odnośnie boreliozy . Jeden lekarz mówi ,że jestem chora i muszę to leczyć ,drugi ze to już było i tego nie ma . Nadmieniam , ze już prawie 3 lata leczę się reumatologicznie ,neurologicznie ….biorę silne leki p/bólowe ,p/zapalne .W pierwszym badaniu wynik jest IgG>240.Igm8.02.Drugie badanie western-blot IgG pozytywny, IgM -negatywny . Co mam z tym zrobić ? Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli są objawy boreliozy i wyniki badań są dodatnie, to taki stan wymaga leczenia. Jeśli nie ma objawów boreliozy a wyniki są mimo wszystko dodatnie, to wtedy takiego stanu się nie leczy.