Co oznaczają wyniki gastroskopii i wycinków?

Witam ! Mam 54 lata 2 tygodnie temu miałam robioną gastroskopie i pobrano dwa wycinki do badania oto wyniki i co one znaczą 1.strukctura histologica mucosae duodeni normalis 2.oesophagitis chronica activa levi gradu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki wskazują na przewlekłe zapalenie błony śluzowej przełyku. Oczywiście prawidłowa interpretacja wyniku zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego powinna Pani zgłosić się na kontrolę do lekarza prowadzącego. On też przepisze dla Pani odpowiednie leczenie.