Co oznaczają zaburzenia miesiączki w wieku 48-lat?

Mam 48 lat , od dwóch lat problemy z miesiączką, Raz cykle były 17 dniowe raz 60 dniowe mniej lub bardziej obfite . Poza tym od roku problem z nie trzymaniem moczu,zmęczenie i bóle stawów , Ostatnią miesiączkę miałam 10 września . Na wszelki wypadek zrobiłam testy ciążowe w 45/60 i 70 dniu cyklu ,oczywiście wszystkie negatywne . Czy to menopauza? nie mam jakiś zlewnych potów jak czytałam w opisach o menopauzie.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. przebieg okresu okołomenopauzalnego jest bardzo indywidualny.