Co oznaczają zaburzenia w pracy żołądka?

Dzień dobry, Mam taki problem w okolicach żołądka. Rano gdy wstaje z łóżka wszystko jest wporządku, czuje się lekko, nie zamulająco. Sytuacja którą opiszę dzieje się często po jakiś posiłkach nieco większych. Otóż tak mi się zdaje, że po zjedzeniu np dwóch mniejszych kanapek i herbaty rano czuje w sobie jakby mi żołądek coś wypełniało i chciało mi go wypchnąć na zewnatrz. Tak samo dzieje się w ciągu dnia jak coś zjem. To jest takie uczucie jakby pełności, ktoś mi naciskał na żołądek i to jest odczuwalne uczucie poniżej moich lewych żeber z przodu brzucha. Jak bym wziął i naciskał palcami od tyłu na plecach w okolicach żołądka czy niżej, bliżej bioder to wtedy czuje też odbijanie się jakby żołądka czy czegoś z przodu o przód brzucha koło żeber. Dodam że mam tryb pracy siedzący. Rano jak wstaje to czuje się wtedy lekko i nic mi nie dolega, dopiero w ciągu dnia coś takiego się dzieje. Wydaje mi się że jak mało co jem przez dzień to też nie odczuwam tego. To jest dość taki większy dyskomfort czasem też czuje kiedy jestem najedzony, oprócz tego wypełnienia też jakby pulsowanie w tych rejonach brzucha gdzie znajduje się żołądek przy np zginaniu się w dół Może spotkał się ktoś z czymś takim i wie jak temu zaradzić i co dalej robić? Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Pana objawy dyspeptyczne mogą wynikać wynikać z różnego rodzaju zaburzeń pracy żołądka. Mogą to być m. in. refluks żołądkowo - przełykowy, lub zapalenie błony śluzowej żołądka. Sugeruję Panu wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!