Co oznaczają zaburzenia wypróżnień?

Od kilku lat po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków odczuwałam ból z lewej strony nadbrzusza, tuż pod żebrami. Od kilku tygodni ból ten (w łagodniejszej formie) utrzymuje się stale. Dodatkowo, od 3 dni wystąpił brak wypróżnienia (wcześniej taki objaw nie występował), pojawiły się gazy. Badania krwi (amylaza, lipaza, bilirubina, OB) są w normie.

Lek. Michał Lenard

Takie zaburzenia mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Z pewnością warto będzie oznaczyć jeszcze hormony tarczycy, wykonać USG brzucha. Sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego, który będzie kontynuował diagnostykę, lub skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!