Co oznaczają zawroty głowy i ucisk w sercu?
Dokuczają mi objawy: zawroty głowy, skroniowe bóle głowy, bóle pleców (głównie szyi i barków), ostatnio pojawił się także ucisk w sercu. Morfologia w porządku, tomografia głowy i szyi wykazała tylko spłycenie lordozy szyjnej. Jestem w trakcie diagnozowania boreliozy, gdyż test elisa w obu klasach wyszedł dodatni (choć wskaźniki nie są duże). Cały czas czuję też niepokój. Czy to naprawdę może być borelioza czy raczej objawy na tle nerwowym? Dodam że w nocy bardzo dobrze śpię i nie dokuczają mi żadne objawy.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.
Witam!
Przedstawione przez Panią objawy, plus prawidłowe podstawowe badania laboratoryjne najbardziej wskazują na podłoże nerwicowe. Wskazana konsultacja psychiatryczna i psychologiczna. Zrobią odpowiednie testy, określą rodzaj osobowości, podatności na sugestię, poziom lęku i zaproponują najwłaściwsze postępowanie: psychoterapia wsparta lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.