Przez jaki czas konieczna jest dodatkowa ochrona antykoncepcyjna?

Witam, przyjmuje antykoncepcje vixpo, zwykle kolo godziny 23, w czwartek rozpoczelam nowy blister ale wyjatkowo przyjelam tabletke o 1 w nocy (dokladnie o 00.53). W piatek przyjelam tabletke o 23.20 jednak wypilam za duzo alkoholu i o 3.40 wymiotowalam, lekarz ogolny polecil mi aby przyjac tabletke jeszcze raz, zrobilam to o 12.30. Czy wowczas nie przekroczylam 12 godzinnego opoznienia i czy ochrona jest w pelni zachowana? Jesli nie to przez jaki czas konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuje przez ten cykl stosować dla pewności niehormonalne dodatkowe metody antykoncepcji np prezerwatywę