Dodatkowe zabezpieczenie przy tabletkach Logest

witam. stosuje lek antykoncepcyjny logest juz 3 miesiace regularnie. jednak ostatnio zapomnialam przyjac 14 tabletki i zrobilam to z ponad 12 godzinnym opoznieniem ( na nastepny dzien rano a powinnam popoludniu dnia poprzedniego) i zrobiłam sobie 7 dniową przerwe nie dobierając kolejnych 7 tabletek. czy gdy po 7 dniowej przerwie zaczne nowe opakowanie to będę odpowiednio zabezpieczona? czy tez musze używać dodatkowych srodków antykoncepcyjnych ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym jednak przez okres około 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Później można powrócić do pobierania w celu zabezpieczenia samej terapii hormonalnej. Pozdrawiam