Co powinnam zrobić, jeśli zapomniałam zabrać tabletek antykoncepcyjnych?

Witam.Biore tabletki Qlaura z których jestem bardzo zadowolone.niestety wyjechałam na swą dni z domu i zapomniałam ich zabrać.Co powinnam zrobić po powrocie?zarzyc dwie naraz a potem już brać normalnie?opakowanie kończy mi się dopiero A tydzień.z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani jak najszybciej zażyć zaległe tabletki. Jeżeli pominięte tabletki to tabletki placebo (jeśli w opakowaniu jest 28 tabletek to 7 ostatnich to placebo), można pominąć te tabletki a kolejne przyjmować normalnie.