Zapomniałam o tabletce. Co mam teraz zrobić?

Mam 19 lat, od roku zawsze regularnie przyjmuję tabletki około godz 21. Wczoraj niestety zapomniałam jej wziąć i dopiero teraz, po upływie około 44 godz. od ostatniej, wzięłam pominięta tabletkę. Była to moja 10 tabletka. Kochałam się z chłopakiem wcześniej, ale on nie doszedł we mnie. Czy jest możliwość zajścia w ciąże i czy powinnam teraz zażyć następna tabletkę o planowanej 21. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie, w przypadku pominięcia tabletki należy jak najszybciej przyjąć opuszczona tabletkę, a kolejną o stałej porze (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie). Jeżeli była to tabletka z drugiego tygodnia nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń. Ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Jednak przed kolejnym opakowaniem konieczne jest wykluczenie ciąży.

Pozdrawiam